"האם אני הומו?"

"לא כל מי שמרגיש משיכה ביסקסואלית או הומוסקסואלית הוא בהכרח הומוסקסואל". על מנת להגדיר נטייה מינית יש לבחון את רצונו של האדם, את התנהגותו ואת הגדרת זהותו העצמית והמינית. אדם חיצוני לא יוכל להכריע מהי זהותכם המינית. רק אתם תוכלו להכריע זאת.

המידע ניתן על ידי מרכז עצת נפש

גם אם תראו מישהו שאולי מתנהג שלא בהתאם לנטייתו המינית, בין אם זאת התנהגות חד פעמית ובין אם זאת התנהגות מתמשכת, לא תוכלו להסיק מכך מסקנה אודות זהותו המינית. רק האדם בעצמו יוכל להעיד על תחושותיו ורצונותיו הפנימיים וגם תחושות אלה לפעמים נתונות לבלבול עצמי וזהותי.

התוצאות של דפוסי החברה

מרכז עצת נפש - רק אתם תכריעו מה זהותכם המינית

מרכז עצת נפש – רק אתם תכריעו מה זהותכם המינית

לפעמים במסגרת חד-מינית, מסגרת שיש בה רק גברים, נוצרים קשרים אינטימיים בין בני אותו המין. קשרים אלה אינם מעידים בהכרח על זהות הומוסקסואלית מתפתחת שכן ייתכן מאוד שבסביבה אחרת אותם אנשים יעדיפו מערכת יחסים אינטימית עם בני המין האחר. יחד עם זאת ישנם הומואים שירגישו משיכה מינית הומוסקסואלית לבני מינם אבל כתוצאה מדפוסי חברה הם יעדיפו לזהות את עצמם כהטרוסקסואלים כתוצאה מפחד להיות מנודים חברתית.

למרות זאת, אם הם טרם גיבשו את הזהות ההומוסקסואלית שלהם והם מעוניינים לברר את זהותם הפנימית האמיתית ולעבור תהליך של גיבוש הזהות העצמית והמינית שלהם, הם בהחלט יוכלו לגלות מי הוא האני הפנימי האמיתי המסתתר בתוכם. לאורך תהליך הבירור ייתכן ויחוו משיכה הטרוסקסואלית ודאית לבנות המין הנגדי ואז יוכלו לבחור האם ברצונם לאמץ גילויים אלה לחיים ולחזק את הזהות ההטרוסקסואלית החבויה בתוכם.

אנשים רבים בעלי נטייה מינית ביסקסואלית, משיכה זהה לשני המינים, כלומר גם לנשים וגם לגברים, בוחרים למהר ולזהות את עצמם כהומואים או כלסביות, עקב הלחץ החברתי של הקהילה ההומו-לסבית או כתוצאה מלחץ חברתי ופוליטי ובוחרים לצאת מהארון. רגע אחד לפני זה, כדאי להם דווקא לעצור לכמה רגעים ולשאול את עצמם איזו מבין שני הזהויות שהם חווים בתוך נפשם היא הזהות הפנימית והאמיתית שלהם. כך יחסכו לעצמם סבל רב ויוכלו לכוון את חייהם כפי רצונם הפנימי האמיתי.

מרכז עצת נפש מעניק סיוע למתבגרים ולבוגרים בכל הקשור לדחפים ולאובססיות, כמו גם לנטיות הפוכות, מתוך הבנה שרבים מהם זקוקים לאוזן קשבת ולהדרכה מתאימה.

אודות עצת נפש

מרכז הסיוע של עצת נפש כאן כדי לעזור ולסייע לכם להתמודד עם התמכרות מינית,נטיות הפוכות והומוסקסואליות והתמכרות לטכנולוגיה. התקשרו לעצת נפש. כי יש מי שיעזור. 02-6541899 או 072-2160688
פורסם בקטגוריה ייעוץ - דחפים ואובססיות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.