כך תתמודדו עם הדחף המיני המוגבר

אדם המונע על ידי הדחפים שלו, לא פועל בקור רוח ותחת מחשבה נבונה, ועלול לבצע פעולות או דברים שאינם הכרחיים או חיוביים. לצורך התמודדות עם הדחפים המיניים, יצרנו מספר חוקים חשובים שמומלץ לדעת:

1. לא לחשוב על הדחף המיני – אם לא תחשוב על הדחף, הוא יעלם כפי שבא. אם חושבים על ביצוע המעשה או הפעולה, רוב הסיכויים שהיא תקרה בסופו של דבר. על כן, מומלץ לא לחשוב על הדחף ולא לתת פתח לדחף המיני, אלא להתרכז בנושאים ובדברים אחרים.

2. אל תנסו לבצע את הפעולה – היצר והדחף מניעים אותך לפעולה כדי להרגיש “טוב ומשוחרר” עם עצמך. חשוב בקור רוח ובתבונה, ואל תבצע את הפעולה, כיוון שאתה אדם חושב ושקול. הדחף יגרום לך לבצע פעולות ללא שליטה, אבל אתה תחסום את הדחף, כיוון שאתה אדם בוגר שיכול להחליט החלטות לבד. לא היצר ולא הדחף הם שיקבעו לך מה לעשות, ולכן אל תנסו לבצע את מה שאתם לא שלמים איתו.

3. הימנעו מפיתויים – כפי שאמרו חכמים בעבר – “אם אדם משביע את הרעב שלו ליצר ולתאווה, הוא יחוש ברעב לפעם הבאה שתגיע”. יש להימנע ככל הניתן מפיתויים שעלולים להזיק לכם, ולהוביל אתכם למקומות לא נעימים וטובים. הימנעו מאותו דחף מיני וכך יוקל לכם עד מאד.

פורסם בקטגוריה התמכרות, ייעוץ - דחפים ואובססיות, מאמרים, מינית | סגור לתגובות על כך תתמודדו עם הדחף המיני המוגבר

ההשלכות של הרגעה עצמית ע”י פעילות מינית

עצת נפש מרכז סיוע

עצת נפש – stockimages (2)

רבים מהמכורים למין נקלעים למצוקות נפשיות, אותן הם מנסים להרגיע באמצעות פעילות מינית. מהניסיון של מרכז הסיוע “עצת נפש”, ניסיון זה לא רק לכל היותר מטשטש את אותו צורך רגשי אותו המכורים מנסים להדחיק, אלא גם יוצר בעיה נוספת בדמות התמכרות למין ותלות בלתי רצויה.

ההשלכות של ניסיונות מרובים להרגיע את הנפש באמצעי זה הן הסלמה של הבעיה ויצירת אובססיה. אמנם המכור ינסה לשלוט בדחפיו, אבל הפעילות המינית המוגברת עלולה להוביל לאיבוד שליטה ולהגברת תחושת המתח הנפשי. בנוסף, עלולה להתפתח גם תחושות של חרדה ובדידות, שיובילו לפגיעה באיכות החיים.

אם אתם חשים כי הפעילות המינית שלכם לאורך היום היא מוגזמת, פנו עוד היום למרכז הסיוע של עצת נפש לקבלת עזרה וייעוץ בנושא.

פורסם בקטגוריה התמכרות, מינית | עם התגים , , , , | סגור לתגובות על ההשלכות של הרגעה עצמית ע”י פעילות מינית

התמכרות מינית או אובססיה – איפה ההבדל?

במקרה ולא הייתם מודעים לכך, התמכרות מינית ואובססיה מינית הם בעצם שני מושגים שונים על אף שבשמיעה ראשונה הם עלולים להישמע כמלים נרדפות. אמנם בכל התמכרות מינית יש אלמנט של אובססיה, אך עדיין ישנם הבדלים בין שני המושגים הללו. עצת נפש מצביעה על ההבדלים.

רצון בלתי נשלט להנאה

אדם מכור מודע למה שקורה לו בהווה, ההנאה שלו אמיתית ומציאותית. לעומת זאת, אדם שסובל מאובססיה מינית יוצא מהחוויה בתחושה לא טובה כי הוא יודע שצריכת המין שלו איננה נכונה. למרות זאת.

שאלת החיבור למציאות

בעוד אדם שמכור יכחיש בתוקף שהיקף צריכת המין שלו גבוהה מדי, האובססיבי מצד אחד יהיה מודע לבעיה אך מצד שני ימשיך להיעזר בה כאמצעי להתמודדות עם תחושת בדידות או תסכול כי זה הכלי היחיד שהוא מכיר להקלה.

אם אתם זקוקים לעזרה כדי להתגבר על אובססיה למין, צרו קשר עם עצת נפש לקבלת טיפול.

פורסם בקטגוריה התמכרות, מאמרים, מינית | סגור לתגובות על התמכרות מינית או אובססיה – איפה ההבדל?

מה הקריטריונים להתמכרות למין ע”פ ד”ר פטריק קרנס?

ד”ר פטריק קרנס, יועץ אמריקאי שעוסק בתחום ההתמכרויות ומייסד המכון הבינלאומי למומחי טראומה והתמכרות, מאמין שהתמכרות למין דומה מבחינת הקריטריונים שלה להתמכרות לסמים. על פי תפיסה זו, הוא פיתח רשימה של קריטריונים שמעידים על התמכרות מינית:

  • חוסר יכולת לשלוט על הדחף המיני.
  • כמות האנרגיה והזמן המוקדשת לחיפוש אחר פעילות מינית חורגת בהרבה מהמתוכנן.
  • הפעילות המינית באה על חשבון זמן של פעילויות אחרות כמו לימודים, משפחה, עבודה וכ’ו.
  • המכור ממשיך לעסוק בפעילות מינית גם כאשר היא גורמת לו לנזק או לבעיות כספיות, פסיכולוגיות או פיזיות.
  • ישנו צורך מתמיד להעלות את התדירות או האינטנסיביות של הפעילות המינית כדי להגיע לסיפוק.
  • המכור מפתח תחושות כמו מצוקה, חוסר שקט או חרדה כאשר פעילות מינית נמנעת ממנו.

מזהים את הקריטריונים האלה אצלכם או אצל היקרים לכם? פנו אלינו עוד היום כדי לקבל ייעוץ ראשוני לטיפול בבעיה.

פורסם בקטגוריה מאמרים | עם התגים , , , | סגור לתגובות על מה הקריטריונים להתמכרות למין ע”פ ד”ר פטריק קרנס?

האם יציאה מהארון היא הפיתרון היחיד להומוסקסואליות?

אנשים רבים מניחים כי יציאה מהארון היא המענה לכל הצרות כאשר מתמודדים עם נטייה מינית הומוסקסואלית. אך על פי המומחים של עצת נפש, ההנחה הזו יוצרת לא מעט בעיות עבור מי שמתמודדים עם סיטואציה מסוג זה.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה ייעוץ - דחפים ואובססיות | עם התגים , , | סגור לתגובות על האם יציאה מהארון היא הפיתרון היחיד להומוסקסואליות?